Üniversal Tip Araç Direksiyon Kumandası İncelemesi


Malum birçoğumuz aracımıza double teyp takıp daha bi görsel açıdan zenginlik kazanmak istiyoruz fakat bazı araçlarda ya direksiyon kumandası olmuyor yada varsa bile uyum sağlamıyor.

6

İşte bu gibi durumlarda sizlere önerebileceğimiz Üniversal Tip Double teyplere (direksiyon kumandası olarak Key-1 Key-2 çıkışı olan) bağlayabileceğiniz direksiyon üzerine monte edilebilen gayet şık ve kullanışlı bir teyp kumandası.

3a

Gelin hepbirlikte bu kumandanın ne gibi özellikleri olduğunu ve teyibe nasıl bağlandığını görelim. Öncelikle bu ürene Aliexpress.com üzerinden ulaşabilirsiniz, ürünün birden çok modeli var görmüş olduğunuz gibi bizde bir kaç modelini sizlerle paylaştık.

11a

Fiyatı konusunda şuan ki dolar kurunu göz önünde bulundurursak 60₺ ila 160₺ arasında değişiyor.

1a

Ürün üç ana parçadan oluşuyor iki tanesi sağ ve sol kumanda olmak üzere direksiyonun üzerine monte edeceğiniz şekilde tasarlanmış bu kumandalar 3Voltluk Lityum pille çalışıyor ve aracın elektrik aksamından herhangibi bir güç almıyor direksiyona çift taraflı 3M bant yardımı ile yapıştırılarak sabitleniyor.

7a

Bu aşamada İşimiz gayet basit oldu. Kumanda bilindiği üzere IR sinyali yollayarak çalışıyor bu yüzden kablo vs ye ihtiyaç duyulmamış.

9a

Üçüncü parçaya gelecek olursak ki buna modül deniyor, teybin arkasındaki kumanda Çıkışı olan (Key-1 ve Key-2) kablolarını ve beraberinde +12V ve Şase kablolarının bağlantılarını yapıyoruz.

2a

Birde modülün anten kablosu var bunuda direksiyon kumandalarını iyi görebilecek şekilde konumlandırıyoruz ve elektriksel olarak bağlantı işlerini bitirmiş oluyoruz.

4a

Sıra geldi tuşları tanıtmaya buda her teyipte menü olarak farklılık gösterebilir teybiniz araç kumandası tuş tanıma sistemine girerek her tuşun atamasını gerçekleştirdikten sonra kullanmaya başlıyorsunuz.

10

Kategoriler:İNCELEMEEtiketler:, , , , , , ,
%d blogcu bunu beğendi: