Yeni Otomobil Alacaklara Kötü Haber ÖTV Zammı Gelebilir!


Geçtiğimiz seçimlerin arından yönetim şeklinin değişikliğine gidilen ülkemiz, yeni sistemin ilk bütçe tasarısıyla üzecek gibi görünüyor. TBMM‘de gerçekleştirilen toplantı kapsamında sunulan tasarıda ÖTV zamları bulunuyordu.
Otomobilport.com_.tr_.oto_.satis_.showroom.1
“Kısa vadede fiyat istikrarını ve finansal istikrarı yeniden tesis etmek, ekonomide dengelenmeyi ve bütçe disiplinini sağlamak, sıkı para ve maliye politikalarını eş güdüm içersinde yürütmek.” ifadeleri dahilinde gündeme getirilen zam paketiyle birlikte otomobil sektörünü çok ciddi bir dönem beklemiş oluyor.
SS-Motors-Showroom-2
Son zamanların önemli gündeminden birisi olan yüzde 15,4 enflasyon oranı etkisinin de yansıdığı zam dahilinde sadece otomobil değil akaryakıt fiyatlarının da artışının bizleri beklediğini söyleyebiliriz.
pomps
2019 yılında ki akaryakıt fiyatlarına baktığımızda yüzde 20.2’lik artışın varolduğunu söyleyebiliriz. Yeni artışlara göre akaryakıt ürünleri üzerinden 68,95 milyar liranın devletin kasasına gideceği düşünülüyor.
Tasarısının diğer önemli bir maddesi de motorlu taşıtlardan alınan Ötv. Bu vergi oranında yüzde 15,4 gibi ciddi bir artışın gündemde olduğunu da söyleyebiliriz.
Bayi
2018 yılında 20.5 milyar lira olarak öngörülen gelir düzeyinin 2019 yılında 24 milyar lira civarına yükseleceği anlamına gelmiş bulunuyor.
Beyaz eşya ürünlerinde de Ötv oranında yüzde 47,6 artış beklenmekte.
Kategoriler:OTOMOBİLEtiketler:, , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: