Amerika’nın En Değerli İkinci Şirketi: Amazon Mu? Microsoft Mu?


Konu başlığından da anlaşılacağı üzere ABD’nin ikinci büyük şirketi ünvanının kimde olduğundan bahsedeceğiz, zaten birinciyi söylemeye gerek yok, herkesin bildiği üzere “Apple” bu anlamda zirvedeki yerini koruyor.

MicAma

Microsoft, 2018 Nisan ayında piyasa değerine göre en büyük ikinci şirket ünvanını “Amazon” şirketine kaptırmış durumdaydı.

Microsoft’un bulut bilişim sektörünün sağladığı çeyrek dönem kârını lanse etmesinden sonra, şirket ABD’de en değerli ikinci şirket ünvanına sahip oldu. Microsoft’un bu anlamda rakibi olan “Amazon” firması ise tam 65 milyar dolar gelir kaybı yaşamış oldu.

Apple

“Apple” şirketi 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle halen zirvedeki yerini korurken 823 milyar dolar piyasa değerine sahip olan “Microsoft” şirketi ikinci, 805 milyar dolarlık değeriyle de “Amazon” şirketi üçüncü olmuş durumda. “Apple” şirketi üç aylık yeni satış rakamlarını 1 Kasım 2018 de açıkladığı zaman, bu rakamlarda bir değişikliğin olup olmayacağını ise hep beraber görmüş olacağız.

MicAma

Apple’nin iPhone Xs ve Xs Max modellerinin satış rakamları şu aralar pek tatmin edici görünmese de, yine de bu cihazlardan elde edilen satış başarısı şirketi ayakta tutmaya yetecek gibi gözüküyor.

amzn-logo

Önümüzdeki dönemlerde ABD’nin en büyük değerli şirketi olma yolunda nasıl bir tablo karşımıza çıkacak hepberaber göreceğiz.

Kategoriler:TEKNOLOJİEtiketler:, , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: