BMC %100 Yerli Motorunu Başarılı Bir Şekilde Ateşledi


BMC’nin Yönetim Kurulu Başkanı “Ethem Sancak” “%100’ü Türk mühendislerinin eseri olan 600 beygirlik motoru, geçen ay teknik üniversite heyetinin önünde ateşledik ve çalıştı.”açıklamasında bulundu.

BMC3

Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Tesislerinin Açılışı ve Yeni Otobüslerin Hizmete Giriş Töreninde konuşan Ethem Sancak, BMC’yi dört yıl önce devir aldıklarında şirketin adeta buhran çağında olduğunu belirtti. Sonnraısında şirketin yaptığı atılım ile yetmiş civarı ürün üretmeye başladığını, bu ürünlerden Kirpi’nin artık bir dünya markası olduğunu belirtti.

BMC1

Yerli olarak tank, otomobil, hızlı tren ve motor üretimi üzerinde duran Sancak, bu projelerin de ileriye doğru yapılacağını söyledi. Yerli motorun büyük bir önemi olduğunu da söyleyen Sancak, ancak o vakit yerli üretimle bağımsız tank, uçak, gemi yapılabileceğini belirtti.

BMC-TUGRA-1024x1012

Sancak aynı zamanda “Savunma Sanayii Başkanlığı’nın geçen yıl ihale etti yerli savunma araçlarının üretimi ihalesine 4-5 firma girdi. Onlar arasında en iyi teklifi biz verdik ve ihaleyi kazandık. Motoru yapacağız. Size müjde. Yüzde 100’ü Türk mühendislerinin eseri olan 600 beygirlik motoru, geçen ay Teknik Üniversitesinin heyetinin önünde ateşledik ve çalıştı. Yani Fatih’in ‘Şahi’ topları kadar önemli bu. Yüzde 100’ü yerli Türk motorunun prototipini başardık. İnşallah Savunma Sanayii Başkanlığının bize verdiği süreden de 2 yıl önce tamamlayacağız.” dedi. Ayrıca yerli otomobil projesinde de bulubduklarını belirtti. 

BMC

Geçenlerde ateşlemesi yapılan BMC’nin %100 yerli olarak ürettiği motorun çalışma videosu:

Kategoriler:OTOMOBİL, SAVUNMAEtiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: