Huawei Mate 20 Pro Modeli İçin Ekranında Oluşan Yeşil Lekeler Hakkında Açıklama Yaptı


Huawei 16 Ekim tarihimde Londra’da yaptığı lansmanda tanıttığı “Huawei Mate 20 Pro” modeli sonrası, ürünü satın alan kullanıcılar, bir müddet sonra ekranda yeşil lekelerin oluştuğunu beliirttiler.

Mate 20 Pro4

Huawei Mate 20 Pro kullanıcıları henüz daha telefona doymadan kısa bir süre sonra çoğu kullanıcıdan ekranda yeşilimsi lekelerin oluştuğuna dair Huawei firmasına geri bildirimlerde bulundular.

Mate 20 Pro3

Ekranda oluşan bu yeşillenmenin sebebini, OLED’in kıvrımlı olarak konumlandırılmış olması olarak açıklama yapan Huawei İngiltere Forum Yöneticisi, bu rengin giderek daha da çok fazla belirmesi durumunda teknik destek birimine başvurulabileceğini söyledi.

 

Mate 20 Pro1

Ekranda açılan görüntülerin siyah olması durumunda daha da belli olan yeşil lekeler, ekranın beyaz görüntülere geçmesi ile de ortaya çıkmakta. Şayet ekran parlaklığının düşürüldüğü durumlarda da oldukça parlak bir şekilde ekranın kıvrımlaştığı bölümlerde beliren yeşil lekelere benzeyen durum, daha öncede LG’nin ürettiği OLED ekranlarda sık sık rastlanmış bir durumdu.

Mate 20 Pro2

Huawei Mate 20 Pro Kullanıcıları, gün geçtikçe yeşil lekelerin arttığını belirttiyor. Huawei İngiltere Forum Yöneticisi’nin açıklamasından sonra daha yetkili bir mertebeden de bu durumla lakalı açıklama gelmiş durumuda.

Mate 20 Pro

Huawei Finlandiya Pazarlama Direktörü: “Özellikle bazı ülkelerdeki Mate 20 Pro modellerinde oluşan ekrandaki yeşil leke sorunun farkındayız ve bunun için uzun süredir çalışıyoruz. Finlandiya’da ekranında yeşil leke sorunu yaşayan Mate 20 Pro kullanıcılarımız, hiçbir mazeret belirtmeden direkt olarak yeni bir Mate 20 Pro modeli ile direk birebir değişim sağlayabilme hakkına sahiptirler.” dedi.

Mate 20 Pro5

Buna isdinaden İngiltere’de bulunan ve aynı şekilde ekranında yeşil leke sorunu yaşayan bir “Huawei Mate 20 Pro” kullanıcısı; Mate 20 Pro cihazını bu durum sebebiyle Huawei’nin mağazasına götürmüş ve yetkililerle görüşmüş, yetkililerin ise durumun farkında olduklarını ve ekranında yeşil leke sorunu olan cihazları hiçbir mazeret bildirmeden tamamen yeni bir “Mate 20 Pro” modeli ile değiştirildiğini söyledi .

Huawei-Mate-20-Pro-Green-Screen

Huawei yetkilileri; Kullanıcılardan, şayet cihazın onarımı için bir işlem başlatılmak istenirse, bu talebi reddetmelerini ve yeni bir “Mate 20 Pro” modeli istemelerini, bunun kullanıcıların hakkı olduğunu söylemiş durumda.

Huawei-Mate-20-Pro-Green-Screen-Issue-1

Umuyoruz ki “Huawei Mate 20 Pro” modelindeki bu problem bir an önce çözülür ve kullanıcıları mükemmel özelliklere sahip olan bir amiral gemisi modeli almışken bu gibi can sıkıcı sorunlarla uğraşmak durumunda kalmazlar.

Kategoriler:MOBİLEtiketler:, , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: