Volkswagen ile Apple İşbirliği Sayesinde Siri İle Artık Aracınızın Kapısını Açmak Mümkün


Volkswagen ile Apple kullanıcılarına yeni özellikler sunabilmek için adeta işbirliği yapmış durumdalar. Bu kapsamda “VW Car-net” uygulaması iyice derinleşmeye başlamış halde. iOS kullanıcıları bundan sonra artık Siri sayesinde araçlarını kilitleyip açabilir, alarmı kapatabilir, ayrıca depolarında kalan yakıtla tahmini kaç km gidebileceklerini de öğrenebilecekler.

Car.net-2

Volkswagen elektrikli araç kullanıcıları, bu sayede Siri ile araçlarının şarj dolumunu başlatıp, bitirebilir veyahutta araçlarının buz çözücü özelliğini kullanabilir. Aynı zamanda araç içi ısı durumunu da kontrol edebilirler.

Car.net-1

Car-Net uygulaması bütün Volkswagen kullanıcıları için ücretsiz olmayacak, şayet bu uygulamadan yararlanabilmeleri için aylık bir ücret ödemeleri gerekmekte. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar araçlarının yerini işaretleyebilecekler.

Car.net

Apple “iOS 12” ile birlikte sunmuş olduğu “Siri Shortcuts” (Kısayollar) özelliği, Volkswagen şirketinin “Car-Net” uygulamasının çalışması için gerekli. Ayrıca Amazon firması da sanal asistan olan Alexa’yı arabalar için geliştirmeye başlamış durumda. Hatta şimdiden “Ford” gibi otomobil üreticileriyle beraber çalışmaya başladı.

Kategoriler:MOBİL, OTOMOBİL, TEKNOLOJİEtiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: